Śmieszne skecze i kabaret na Dzień Wagarowicza

W wielu szkołach organizuje się przedstawienia z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Bywa również tak, że przybierają one raczej formę skeczy czy kabaretów. To bardzo dobry pomysł i rozrywka dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Skecze mogą być organizowane w klasach lub dla całej szkoły. Wymagają oczywiście odpowiedniego przygotowania. Bywa tak, że zajmują się tym sami uczniowie, ale znacznie częściej pomaga im nauczyciel. Warto jednak brać pod uwagę, że aby faktycznie rozśmieszyć młode osoby należy współpracować z uczniami podczas tworzenia scenariusza kabaretu. Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest parodiowanie nauczycieli. Można odegrać po prostu kilka lekcji biorąc pod uwagę najbardziej charakterystyczne cechy danych osób. Oczywiście niezwykle ważne jest to, aby nikogo nie urazić. Jeśli tak się bowiem stanie może się to okazać nieprzyjemne dla nauczyciela, a w konsekwencji dla występujących uczniów…

Zabawne scenki odgrywane w Dniu Wagarowicza mogą dotyczyć również właśnie wagarów, przedstawiając na przykład rozważania – czy opuszczenie lekcji 21 marca powinno być karalne. Można zaprezentować zabawne przygody uczniów, którzy jednak postanowili wybrać się na wagary i na przykład spotkali rodziców czy jednego z nauczycieli. Inne pomysły na skecze związane z wiosną mogą dotyczyć robienia i topienia marzanny czy przygotowań do pikniku. Wystarczy nawet najprostszy pomysł, poczucie humoru oraz pewne umiejętności aktorskie, a na pewno cała klasa, a może nawet szkoła będzie śmiała się do łez. Pokaz kabaretowy nie musi być koniecznie związany z Pierwszym Dniem Wiosny. Może składać się z kilku skeczy o zupełnie różnej tematyce. Ciekawą propozycją może się również okazać zorganizowanie mini listy przebojów polegającej na parodiowaniu znanych gwiazd. Rozmaitych pomysłów i propozycji jest naprawdę wiele. Ważne jest to, że dzięki ich wykorzystaniu może się okazać, że dzień spędzony w szkole był pełen zabawy i humoru. Oznacza to w takim razie, że wcale nie trzeba wagarować, żeby się dobrze bawić.